СПОНУКАЄМО ВЛАДУ ПРАЦЮВАТИ НА ГРОМАДУ

У сьогоднішній Україні є очевидною наявність ознак «розділеного суспільства», що виявляється, зокрема, у взаємній відчуженості між громадянами і державними інституціями. Виник сталий парадокс: «маленькі» українці, перманентно обурені владою, яку часто називають узагальнюючим словом «вони», не усвідомлюють, що самі її породжують. Так замикається коло. Ми ходимо по ньому допоки воно не перетворюється на зашморг. Потім, коли вже несила терпіти, розриваємо його шляхом безкровних та кривавих революцій.

 Чи ще багато їх попереду? Стільки, скільки триватиме боротьба з нашим менталітетом, аж до цілковитого розуміння, що вже недостатньо просто повставати проти влади-супостата, наче вона з’явилася нізвідки. Необхідно виробляти в собі внутрішню здатність продукувати ефективну сервіс-владу, іншими словами – ставати відповідальними господарями своєї країни на усіх рівнях.


 Враховуючи вищевикладене, Центр суспільного розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ» запроваджує комплекс заходів з метою удосконалення політичних та державно-управлінських відносин в Україні на основі дієвого інтелектуально-практичного впливу для якнайшвидшого подолання духовної кризи у сприйнятті владою громадян та їхньому взаємному негативному ставленні. Відповідні підходи передбачають сукупність всебічних спонукальних кроків, які здійснюватимуться щодо орієнтування застарілих по суті державних органів на неухильну взаємодію з прогресивними представниками громадянського суспільства в інтересах прискорення європейського розвитку.  

 Оперативною моделлю даної системи є комунікативний захід «ВПЛИВ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ НА ДУХОВНЕ ОНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ», проведений у липні 2017 року з ініціативи нашої організації, та подальші конкретні дії щодо впровадження його напрацювань. Потужний інтелектуальний поштовх з боку громади має обов’язково надавати державному механізму імпульс управлінського руху правильного напряму. При цьому самі ініціатори слушних ідей мають бути діяльними лідерами, спроможними «витискати» із подекуди формальних відповідей влади потрібний суспільству практичний результат.

 Наприклад, Міністерство екології та природних ресурсів позитивно відгукнулося на пропозицію розробити та наполегливо втілювати єдину просвітницьку стратегію з формування екологічного світогляду серед населення, виклавши своє бачення у листі, текст якого подано нижче. 

Міністерство закордонних справ роз’яснило маловідомі деталі процесу створення державної установи «Український інститут» (лист розміщено нижче), відреагувавши на тези не виголошеного виступу кандидата наук з державного управління Юрія Лагутова (див. детальніше «Політико-управлінські засади взаємодії України з українською діаспорою в державах Європейського Союзу»).

Центр суспільного розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ» бере під контроль розвиток цієї ситуації в МЗС.

У подальшому ми плануємо застосовувати різноманітні методи схиляння влади до уважності в роботі з громадською думою. За простими зверненнями можуть слідувати акції прямої дії, зокрема, з вимогами відставки посадовців, котрі ігноруватимуть обґрунтовану позицію мислителів-практиків. Лише тоді взаємна повага і довіра між владними інституціями та громадянами буде нормою якісно нового життя.